Skip to content

5 Gregg LaBayonne, NJ 07002

Built 1975

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block198
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,754
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$160,700
31%
Improvement Value:$357,400
69%
Total Assessment$518,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,486+4.2%
2024$13,901+2.7%
2023$13,533+1.8%
2022$13,294-2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975