Skip to content

25 E 22nd StBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$1,750,000
Last Sale Date
Mar 17, 2022

Property Information

Block206
Lot1.01

Sq Footage---
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,240,000
96%
Improvement Value:$50,000
4%
Total Assessment$1,290,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$36,068+4.2%
2024$34,611-16.1%
2023$41,275+0.0%
2022$41,275
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,750,000

From:

To:

DeedBook 9654, Page 154NU CodeCharitable / religious (17)Recorded3/31/2022