Skip to content

171 W 21st StBayonne, NJ 07002

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 13, 2020

Property Information

Block207
Lot2.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description3S-F-D-3U-H
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage3,600
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$192,500
32%
Improvement Value:$402,400
68%
Total Assessment$594,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,633+4.2%
2024$15,961+2.7%
2023$15,539+1.8%
2022$15,265+28.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1989