Skip to content

510-514 Avenue ABayonne, NJ 07002

Vacant Land

Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
Sep 5, 2018

Property Information

Block208
Lot1.01

Dwellings---
Zoning0000
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$511,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$511,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,296+4.2%
2024$13,718+2.7%
2023$13,355+1.8%
2022$13,120-39.2%
Property History

Property Sale

Sale
$500,000

From:

To:

DeedBook 9344, Page 384NU CodeEstate / executor (10)Recorded10/1/2018