Skip to content

64-66 W 22nd StBayonne, NJ 07002

Last Sale Date
May 23, 2024

Property Information

Block209
Lot27
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S-CB-C-NH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$192,500
26%
Improvement Value:$536,700
74%
Total Assessment$729,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,388+4.2%
2024$19,564+2.7%
2023$19,047+1.8%
2022$18,711+8.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0