Skip to content

34 W 22nd StBayonne, NJ 07002

Built 1970

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block210
Lot36
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-BV-D-2U-HGB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,304
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$156,000
36%
Improvement Value:$273,900
64%
Total Assessment$429,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,020+4.2%
2024$11,534+2.7%
2023$11,229+1.8%
2022$11,031-4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970