Skip to content

39 E 21st StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 24, 2014

Property Information

Block212
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H-G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,415
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$215,300
40%
Improvement Value:$317,300
60%
Total Assessment$532,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,892+4.2%
2024$14,290+4.6%
2023$13,662+1.8%
2022$13,417+4.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920