Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
475 Avenue CBayonne, NJ 07002
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 21, 2004
Property Information
Block215
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description1S-CB-O-H
Assessment
Land Value:$260,000
74%
Improvement Value:$90,600
26%
Total Assessment$350,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,803 | +4.2% |
| 2024 | $9,407 | +2.7% |
| 2023 | $9,158 | +1.8% |
| 2022 | $8,996 | -8.9% |
Property History
No events match the selected filters.