Skip to content

535 Avenue A, RearBayonne, NJ 07002

Other Exempt

Last Sale Price
$45,000,000
Last Sale Date
May 22, 2020

Property Information

Block21
Lot4.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.75

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,000,000
28%
Improvement Value:$12,764,500
72%
Total Assessment$17,764,500

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$45,000,000

From:

To:

DeedBook 9502, Page 347NU CodeCharitable / religious (17)Recorded8/20/2020