Skip to content

23-23 1/2 E 10th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block273
Lot7.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage970
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$187,500
67%
Improvement Value:$92,400
33%
Total Assessment$279,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,576+4.4%
2024$7,260+2.8%
2023$7,061+1.9%
2022$6,932-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920