Skip to content

122 North St(Unit C0105)Bayonne, NJ 07002

Built 1982

Last Sale Price
$240,000
Last Sale Date
Mar 3, 2006

Property Information

Block300
Lot4
QualifierC0105
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3S-B-17U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage899
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,000
44%
Improvement Value:$128,000
56%
Total Assessment$230,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,431+4.2%
2024$6,171+2.7%
2023$6,008-2.4%
2022$6,156+10.9%
Property History

Property Sale

Sale
$240,000
DeedBook 7853, Page 195

Property Built

Built

Year Built: 1982