Skip to content

192-200 W 5th StBayonne, NJ 07002

Last Sale Date
May 28, 2024

Property Information

Block311.01
Lot10.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description2S-F-C-O-H

Assessment

Land Value:$917,900
81%
Improvement Value:$215,400
19%
Total Assessment$1,133,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$31,687+4.2%
2024$30,406+2.7%
2023$29,602+1.8%
2022$29,080+15.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0