Skip to content

31-33 Bayview CtBayonne, NJ 07002

Industrial

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Dec 27, 1994

Property Information

Block311.01
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description1S-CB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,000
36%
Improvement Value:$188,100
64%
Total Assessment$293,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,195+4.2%
2024$7,864-51.2%
2023$16,124+1.8%
2022$15,840+46.8%
Property History

Property Sale

Sale
$235,000
DeedBook 4814, Page 262