Skip to content

48 Evergreen StBayonne City, NJ

Owner
---
Last Sale Price
$1,015,000
Last Sale Date
Jun 26, 2025

Property Information

Block321
Lot37.02

Dwellings---
ZoningR-2
Sq Footage2,847
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$170,000
87%
Improvement Value:$25,000
13%
Total Assessment$195,000

Sale
$1,015,000
Sq Ft2,847DeedBook 9919, Page 764Recorded8/12/2025