Skip to content

192 Orient St(Block 327 Lot 1)Bayonne, NJ 07002

Built 2009

Last Sale Date
Dec 10, 2007

Property Information

Block327
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-D-2UCONDO
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2009$13,741+554.2%
2008$2,100+1.3%
2007$2,074+6.9%
2006$1,941+5.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2009

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 8449, Page 203

Property Sale

Sale
$110,000

From:

To:

DeedBook 7683, Page 227Recorded10/3/2005