Skip to content

65 Silver StBayonne, NJ 07002

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 4, 2021

Property Information

Block327
Lot15.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,862
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$170,000
42%
Improvement Value:$231,700
58%
Total Assessment$401,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,232+4.2%
2024$10,778+2.7%
2023$10,492+1.8%
2022$10,308+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$319,000
DeedBook 9010, Page 963

Property Built

Built

Year Built: 1986