Skip to content

57-59 W 4th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block339
Lot13.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-D-1U-H-G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,820
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,700
46%
Improvement Value:$249,100
54%
Total Assessment$459,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,856+4.2%
2024$12,336+2.7%
2023$12,010+1.8%
2022$11,798+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920