Skip to content

15 Story CtBayonne, NJ 07002

Built 1910

Last Sale Date
Feb 8, 2022

Property Information

Block354
Lot13.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,148
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$198,800
59%
Improvement Value:$138,100
41%
Total Assessment$336,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,170+4.3%
2024$8,789-28.4%
2023$12,269+1.8%
2022$12,049+4.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1910