Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Hobart Ave.- E4th-2ndBayonne, NJ 07002
Industrial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 12, 2007
Property Information
Block359
Lot10.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class10
Description1S-B-IND
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.39
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$2,542,500
76%
Improvement Value:$803,100
24%
Total Assessment$3,345,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $93,543 | +4.2% |
| 2024 | $89,762 | +2.7% |
| 2023 | $87,387 | +1.8% |
| 2022 | $85,848 | +36.3% |
Property History
No events match the selected filters.