Skip to content

East 5th StBayonne, NJ 07002

Industrial

Last Sale Price
$127,500
Last Sale Date
Oct 18, 2010

Property Information

Block359
Lot4.05

Sq Footage---
Acreage4.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,964,000
94%
Improvement Value:$189,000
6%
Total Assessment$3,153,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$88,158+4.2%
2024$84,595+2.7%
2023$82,356+8.3%
2022$76,056+50.2%
Property History

Property Sale

Sale
$127,500

From:

To:

DeedBook 8772, Page 193NU CodeOther non-arm's-length (26)Recorded1/12/2011