Skip to content

24 W 54th StBayonne, NJ 07002

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 2, 2024

Property Information

Block35
Lot27.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-D-1U-H-G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,159
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$176,400
59%
Improvement Value:$122,300
41%
Total Assessment$298,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,352+4.2%
2024$8,014+2.7%
2023$7,802-12.8%
2022$8,950-8.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930