Skip to content

46 Avenue CBayonne, NJ 07002

Built 2003

Last Sale Date
Feb 7, 2003

Property Information

Block369
Lot8.08
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description3S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,316
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$142,600
35%
Improvement Value:$259,800
65%
Total Assessment$402,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,001+4.3%
2024$10,546+2.8%
2023$10,261+1.8%
2022$10,076-16.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2003