Skip to content

15 Zabriskie Ave(Unit C0203)Bayonne, NJ 07002

Built 1985

Last Sale Price
$360,000
Last Sale Date
Jul 26, 2024

Property Information

Block377
Lot7
QualifierC0203
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-30U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,186
Acreage0.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,800
40%
Improvement Value:$147,400
60%
Total Assessment$245,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,856+4.2%
2024$6,579+2.7%
2023$6,405-2.2%
2022$6,548-20.0%
Property History

Property Sale

Sale
$360,000

From:

To:

Sq Ft1,186DeedBook 9840, Page 174Recorded8/8/2024

Property Sale

Sale
$260,000

From:

To:

Sq Ft1,186DeedBook 9338, Page 490Recorded9/7/2018

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 8790, Page 474

Property Built

Built

Year Built: 1985