Skip to content

66 W 2nd StBayonne, NJ 07002

Built 1970

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
May 22, 2013

Property Information

Block377
Lot9
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-1U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,604
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,000
36%
Improvement Value:$281,100
64%
Total Assessment$436,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,193+4.2%
2024$11,701+2.7%
2023$11,391+1.8%
2022$11,190+18.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$265,000

From:

To:

Sq Ft1,604DeedBook 8911, Page 212Recorded5/28/2013

Property Built

Built

Year Built: 1970