Skip to content

1181 Jf Kennedy Blvd(Unit C0101)Bayonne, NJ 07002

Built 1988

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 6, 2013

Property Information

Block37
Lot4
QualifierC0101
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-6U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage885
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,900
45%
Improvement Value:$108,900
55%
Total Assessment$197,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,530+4.2%
2024$5,307+2.7%
2023$5,167+1.8%
2022$5,076-21.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988