Skip to content

75-87 E 31st StBayonne, NJ 07002

Vacant Land
Vacant

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Dec 3, 2014

Property Information

Block411
Lot2.01

Sq Footage---
Acreage1.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,500,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$5,500,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$153,780+4.2%
2024$147,565-5.8%
2023$156,720+1.8%
2022$153,960+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 9012, Page 742