Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
171-181 Lefante WayBayonne, NJ 07002
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 26, 2022
Property Information
Block412
Lot1.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class10
DescriptionWENDYS & DUNKIN
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.29
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$1,717,500
53%
Improvement Value:$1,524,200
47%
Total Assessment$3,241,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $90,638 | +4.2% |
| 2024 | $86,975 | +2.7% |
| 2023 | $84,673 | +1.8% |
| 2022 | $83,182 | -1.9% |
Property History
No events match the selected filters.