Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
191 Lefante Way(Block 412 Lot 2.03)Bayonne, NJ 07002
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 24, 2015
Property Information
Block412
Lot2.03
Zoning---
Sq Footage1,376
Acreage2.73
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$2,047,500
82%
Improvement Value:$452,500
18%
Total Assessment$2,500,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $69,900 | +0.2% |
| 2024 | $69,758 | -14.7% |
| 2023 | $81,750 | +1.8% |
| 2022 | $80,311 | -24.1% |
Property History
No events match the selected filters.