Skip to content

1062-1068 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 2009

Last Sale Date
Jul 5, 2024

Property Information

Block41
Lot17.01

Zoning---
Sq Footage4,300
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$841,400
37%
Improvement Value:$1,458,100
63%
Total Assessment$2,299,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$67,733+4.2%
2024$64,996+2.7%
2023$63,276+1.8%
2022$62,161-10.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2009