Skip to content

1054 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 1999

Last Sale Date
May 21, 2024

Property Information

Block41
Lot20.01

Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$662,500
72%
Improvement Value:$259,400
28%
Total Assessment$921,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,776+4.2%
2024$24,735+2.7%
2023$24,080+1.8%
2022$23,656-27.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1999