Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
193-197 W 51st StBayonne, NJ 07002
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 31, 2023
Property Information
Block42
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class10
Assessment
Land Value:$291,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$291,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,136 | +4.2% |
| 2024 | $7,808 | +2.7% |
| 2023 | $7,601 | +1.8% |
| 2022 | $7,467 | +15.4% |
Property History
No events match the selected filters.