Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1159-67 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 16, 2008
Property Information
Block42
Lot17.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description2-2S-B-C-H-1U
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.29
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$330,000
27%
Improvement Value:$871,800
73%
Total Assessment$1,201,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $33,602 | +4.2% |
| 2024 | $32,244 | +2.7% |
| 2023 | $31,391 | +1.8% |
| 2022 | $30,838 | -12.8% |
Property History
No events match the selected filters.