Skip to content

24 New StBayonne, NJ 07002

Built 2010

Last Sale Price
$560,000
Last Sale Date
Feb 2, 2022

Property Information

Block436
Lot15.03
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class49
Description3S-F-D-2U-H-BG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,864
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,300
29%
Improvement Value:$374,600
71%
Total Assessment$529,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,816+4.2%
2024$14,217+2.7%
2023$13,841+1.8%
2022$13,597-4.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$560,000

From:

To:

Sq Ft1,864DeedBook 9647, Page 663Recorded3/9/2022

Property Built

Built

Year Built: 2010