Skip to content

32 Isabella AveBayonne, NJ 07002

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 25, 2022

Property Information

Block474.01
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,856
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$166,500
33%
Improvement Value:$332,900
67%
Total Assessment$499,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,963+4.2%
2024$13,399+6.8%
2023$12,544+5.5%
2022$11,894-14.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970