Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Sep 13, 2023

Property Information

Block481
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
DescriptionINDUSTRIAL C-O
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,295,000
35%
Improvement Value:$4,327,600
65%
Total Assessment$6,622,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$185,168+4.2%
2024$177,684+2.7%
2023$172,982-8.7%
2022$189,515+29.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$6,621,345

From:

To:

DeedBook 9568, Page 993Recorded6/2/2021