Skip to content

P@Bh:Harbor Station South(Block 751 Lot 1.06)Bayonne City, NJ

Commercial

Last Sale Price
$1,350,000
Last Sale Date
Jan 10, 2020

Property Information

Block751
Lot1.06

Sq Footage---
Acreage2.76

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$6,360,000
75%
Improvement Value:$2,150,000
25%
Total Assessment$8,510,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$237,940+39.4%
2024$170,639+89.4%
2023$90,114+1.8%
2022$88,527+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$1,350,000

From:

To:

DeedBook 9501, Page 594NU CodeGovernment (15)Recorded8/17/2020