Skip to content

104 W 45th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 22, 2009

Property Information

Block84
Lot47
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-3U-H
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,240
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$171,000
38%
Improvement Value:$276,900
62%
Total Assessment$447,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,523+4.2%
2024$12,017+2.7%
2023$11,699+1.8%
2022$11,493-5.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920