Skip to content

6800 Polk StWest New York, NJ 07093

Built 2025

Last Sale Date
Jul 13, 2024

Property Information

Block10
Lot1.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionWIP 16 UNITS
Dwellings16
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$180,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,524+3.3%
2024$4,377+2.9%
2023$4,255+0.5%
2022$4,232+0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2025

Property Sale

Sale
$0