Skip to content

331 68th StWest New York, NJ 07093

Built 2001

Last Sale Date
Nov 27, 2024

Property Information

Block19
Lot4.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page02

Building Details

Building Class49
Description2S-F-L
Dwellings3
ZoningR1
Sq Footage2,800
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,000
19%
Improvement Value:$441,000
81%
Total Assessment$546,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,539+3.4%
2024$21,807+2.9%
2023$21,196+0.5%
2022$21,081+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5715, Page 164

Property Built

Built

Year Built: 2001