Skip to content

82 68th St(Unit C0002)West New York, NJ 07093

Built 2006

Last Sale Date
Nov 22, 2024

Property Information

Block34
Lot24.022
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,354
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,500
25%
Improvement Value:$206,500
75%
Total Assessment$274,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,127+3.4%
2024$10,760+1.2%
2023$10,637+0.5%
2022$10,579+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2006