Skip to content

22 69th St(Unit C00B1)West New York, NJ 07093

Built 1989

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 16, 2024

Property Information

Block39
Lot15.02
QualifierC00B1
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class37
Description1BR/1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage725
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
48%
Improvement Value:$53,300
52%
Total Assessment$103,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,264+3.3%
2024$4,126+2.9%
2023$4,010+0.5%
2022$3,988+0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1989