Skip to content

7000 Blvd East(Unit C0005)West New York, NJ 07093

Last Sale Date
Oct 15, 2024

Property Information

Block43.01
Lot17.06
QualifierC0005

Assessment

Land Value:$69,200
37%
Improvement Value:$115,800
63%
Total Assessment$185,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,637-15.0%
2024$8,987+2.9%
2023$8,735+0.5%
2022$8,687+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0