Skip to content

7000 Blvd East(Unit C0026)West New York, NJ 07093

Last Sale Date
Nov 5, 2024

Property Information

Block43.01
Lot17.06
QualifierC0026

Assessment

Land Value:$236,900
50%
Improvement Value:$233,000
50%
Total Assessment$469,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,397+3.4%
2024$18,768+2.9%
2023$18,242+0.5%
2022$18,143+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0