Skip to content

7002 Blvd East Apt 10iWest New York, NJ 07093

Built 1975

Last Sale Date
Jul 16, 2024

Property Information

Block43.02
Lot10.09
QualifierC210I
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class35
Description1BRM1.5B-RE 839
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage839
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,000
60%
Improvement Value:$66,400
40%
Total Assessment$165,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,717+3.4%
2024$6,495+1.2%
2023$6,421+0.5%
2022$6,386+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975