Skip to content

7002 Blvd East Apt 22eWest New York, NJ 07093

Built 1975

Last Sale Date
Mar 7, 2023

Property Information

Block43.02
Lot22.05
QualifierC222E
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class35
Description1BRM1.5B-CK 979
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage979
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$144,000
72%
Improvement Value:$56,000
28%
Total Assessment$200,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,256-10.0%
2024$9,170+2.9%
2023$8,913+0.5%
2022$8,865+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975