Skip to content

7002 Blvd East Apt 23cWest New York, NJ 07093

Built 1975

Last Sale Date
Jul 16, 2024

Property Information

Block43.02
Lot23.03
QualifierC223C
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class35
Description1BRM1.5B-SL 932
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage932
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$117,000
58%
Improvement Value:$83,500
42%
Total Assessment$200,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,142+3.4%
2024$7,874+1.2%
2023$7,783+0.5%
2022$7,741+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975