Skip to content

7002 Blvd East Apt 25cWest New York, NJ 07093

Built 1975

Last Sale Date
Jul 16, 2024

Property Information

Block43.02
Lot25.03
QualifierC225C
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class35
Description1BRM1.5B-RE 839
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage839
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$117,000
59%
Improvement Value:$81,600
41%
Total Assessment$198,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,065+3.4%
2024$7,799+1.2%
2023$7,710+0.5%
2022$7,668+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5684, Page 298

Property Built

Built

Year Built: 1975