Skip to content

7002 Blvd East Apt 7eWest New York, NJ 07093

Built 1975

Last Sale Date
Jul 16, 2024

Property Information

Block43.02
Lot7.05
QualifierC207E
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class35
Description1BRM1B-SL 875
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage875
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$135,000
67%
Improvement Value:$66,000
33%
Total Assessment$201,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,163+3.4%
2024$7,893+1.2%
2023$7,803+0.5%
2022$7,761+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5894, Page 86

Property Built

Built

Year Built: 1975