Skip to content

7004 Blvd East Apt 19cWest New York, NJ 07093

Built 1975

Owner
---
Last Sale Price
$343,000
Last Sale Date
Dec 10, 2025

Property Information

Block43.03
Lot19.03
QualifierC319C
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page10

Building Details

Building Class35
Description2BRM2B-RE1237
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,237
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$120,000
51%
Improvement Value:$116,400
49%
Total Assessment$236,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,759+3.4%
2024$9,442+2.9%
2023$9,177+0.5%
2022$9,127+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$343,000
Sq Ft1,237DeedBook 9953, Page 86Recorded12/31/2025

Property Built

Built

Year Built: 1975