Skip to content

7002 Blvd East Apt 7sWest New York, NJ 07093

Built 1975

Last Sale Date
Jul 16, 2024

Property Information

Block43.05
Lot7.19
QualifierC507S
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page11

Building Details

Building Class35
Description0BRM1B-ST 535
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage535
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,500
65%
Improvement Value:$44,700
35%
Total Assessment$129,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,247+3.4%
2024$5,074+1.2%
2023$5,016+0.5%
2022$4,988+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5838, Page 50

Property Built

Built

Year Built: 1975